Сайт студентського самоврядування фізико-математичного факультету

26 червня

Вільям Томсон

26 червня 1824 року у місті Белфаст народився Вільям Томсон, лорд Кельвін  — один з найвидатніших фізиків у світовій історії.

У 1846 у віці двадцяти двох років Томсон прийняв кафедру теоретичної фізики в університеті Глазго. Незвичайні заслуги Томсона в чистій і прикладній науці були цілком оцінені його сучасниками.

В 1866 Томсон був титулований у дворянство, в 1892 королева Вікторія подарувала йому перство з титулом «барон Кельвін». Назва титулу походить від річки Кельвін, що тече біля університету Глазго.

Вільгельм Еміль Мессершмітт

26 червня 1898 року у місті Франкфурт-на-Майні народився Вільгельм Еміль Мессершмітт  — німецький авіаконструктор і виробник літаків-винищувачів.

Можливо, однією з найзначніших розробок конструктора став літак Мессершмітт Bf.109, робота над яким була закінчена в 1934 році за участю Вальтера Ретеля. Цей винищувач став головним оплотом німецької авіації під час Другої світової війни.

Мессершмітт стояв біля витоків реактивної авіації. Розроблений його фірмою турбореактивний винищувач і бомбардувальник Me.262 в 1944 році став першим у світі серійним реактивним літаком і першим у світі реактивним літаком, що брав участь в бойових діях. Крім того, винищувач-перехоплювач з рідинним ракетним двигуном Me.163 в 1941 році вперше у світі переступив рубіж 1000 км/год.